Fedorko a laser

Fedorko je veľmi milý 11 ročný maltézsky psík. Prvý krát sme sa spoznali v našej ambulancii vo Vrbovom. Sem ho priviedla jeho starostlivá majiteľka na vyšetrenie pre dlhotrvajúce problémy s krívaním na pravú packu. Havino sa už na tento problém liečil aj v minulosti na inom pracovisku.
Teraz bol však problém vážny. Fedorko chodil tak, že iba nosil pravú hrudníkovú končatinu a vôbec ju nechcel zaťažovať.
S majiteľkou sme sa dohodli, že malý pacient bude komplexne vyšetrený na našej klinike v Piešťanoch. Nedá mi tu nespomenúť, že Fedorkove výsledky krvi by mohli závidieť aj o mnoho mladší psíci. Röntgenový nález bol však už horší. Fedorko má artrotické zmeny na pravom ramene a akoby to nestačilo, má aj staré zranenie ľavého lakťového kĺbu.
U Fedorka sme však skúsili okrem klasickej medikamentóznej medicíny aj terapiu boľavých kĺbov našim novým laserovým prístrojom.
Laserový prístroj "prehreje a nasvieti boľavé kĺby".
Tento proces veľmi prispieva k úľave práve v spojení s klasickými liekmi proti zápalu a bolesti. Fedorko absolvoval dvanásť procedúr laserom, čo viedlo k pozitívnemu výsledku. Znovu behá po dome a používa aj pravú nožičku.
Všetkých veľmi potešilo, že sa Fedorkovi takto skvelo darí a nás aj to, že máme vo vybavení kliniky ďalšiu novú zbraň na úľavu od bolesti.

Veterinárna klinika Zverland Piešťany